Європа Подорожі з дітьми

В мандрівку Європою із дитиною

Отже, Європа!
Ні, то не пост про історію чи політику. І не про котиків.
Це історія про те, як не заважати собі самому насолоджуватися життям і здійснювати мрії разом з дитиною.

Пропонуємо нову рубрику «Подорожі з дітьми», яка покликана розвіювати міфи, надихати і полегшити перші кроки на шляху до омріяного відпочинку із дитиною, або декількома.

Сьогодні гостьова стаття від нашої читачки Юлі, мами маленької Мії, про їхній насичений досвід подорожі із маленькою дитиною майже від самого народження.

Передісторія

31 грудня 23:59
Андрій: Не забудь загадати бажання.
1 січня 00:02
Андрій: І що ти загадала?
Юля: Якщо скажу, то ж, напевно, не збудеться. Ну, добре, скажу, бо і так сама не вірю в реальність цього бажання. Помріяла – і добре. Я загадала в цьому році відвідати мінімум 5 країн світу.
Андрій: А чому не віриш, в те що збудеться? Беремо квитки в Туреччину?
Юля: Ну, давай!

Через 20 хвилин у нас вже були квитки до Туреччини. Наприкінці березня ми провели 10 чудових днів в 3-х її столицях – Анкара, Стамбул, Бурса.

Вже 24 травня ми полетіли до Німеччини. Потім було 4 дні у Франції, і ще декілька тижнів в Італії. Додому поверталися через Угорщину. Отже, разом з Туреччиною вийшло саме 5. Моє бажання збулось всього лиш за півроку, а попереду ще 6 місяців і ми не збираємось зупинятися.

Що було не так?

Ми вирішили, що як мед так ложками. Але чи то ложок було забагато, чи то разом з медом літало забагато бджіл навколо? В результаті ми зрозуміли, що треба було взяти трішки повільніший темп і більше часу вділяти відпочинку.

Якщо ви хоч раз їздили на відпочинок, який не відповідає стандартам класичного відлежування в Єгипті чи Туреччині з максимальними дистанціями готель-море-готель, то ви знаєте, що такий відпочинок втомлює ще більше, ніж генеральне прибирання в 3-х кімнатній квартирі.

Ви вранці прокидаєтесь і відразу біжите на покорення музеїв, чи фонтанів, площ, галерей, веж, і так до аж до пізнього вечора. Тим паче це вимотує, якщо разом з вами дивитися Дрезденську картинну галерею чи відправляється на пошук всіх фонтанів Риму 1,5 річне дитя.

Інколи нам вдавалося поєднати її сон з переглядом витворів мистецтв чи релаксуючим поїданням справжньої італійської піци, та все ж, найчастіше картини ми бачили боковим зором, а піцу їли лівою рукою, бо правою допомагали Мії наколювати виделкою гньоки (наші галушки).

Подорожі з дітьми

Найважче було з переїздами

Наша порада для Усіх – не ведіться на всі акції від лоукостів.

Спочатку перевірте, куди саме та звідки вони літають. Якщо літак приземляється в Мілані, як написано у них на сайті, то це зовсім не означає, що то буде основний аеропорт Мілану. У кожного великого міста є маленькі другорядні аеропорти, які, на відміну від Київських Жулян, найчастіше знаходяться ще за 50-70 кілометрів від міста призначення. В результаті, вам доведеться витратити додаткові кошти на транспорт. Це може нівелювати всю економію грошей і часу на перельоті з лоукостами.

Що таке подорож з маленькою дитиною?

Мандрівка з дитиною – кайф і радість!

Чому?

  • Бо в той час, коли ви втомлені ідете від пункту А до пункту Б, ваша дитина вимагає зупинитись біля фонтану і там ви, забуваючи про втому, хлюпаєтесь і тішитесь разом із нею.
  • Вивчаючи карту нового міста, ви шукаєте всі можливі зелені зони та парки, а отже більше часу відпочиваєте від вулиць та туристичних пікових центрів.
  • Ви краще їсте. Так-так! Якби ви подорожували без дитини, то часто б втамовували голод снеками, чи фаст-фудами. Проте, коли поруч ваше маля, то ви хочете, щоб вона їла максимум хорошої їжі. Тому ви носите з собою фрукти-йогурти-вівсяночку, і ходите в кафе, де можна поїсти салатик, чи суп.
    Подорожі з дітьми
  • Місцеві люди ставляться до вас зовсім по-інакшому. Як нам сказали в Берліні “мамочка з коляскою – це королева, у якої є пріоритет всюди і завжди”. І це часто дійсно так!
  • Ви знайомитесь з іншими сім’ями мандрівників і разом тішитесь спільними “проблемами”. Наприклад, Андрій спочатку переймався, що на третій день подорожі ні з коляски, ні з нас ми вже не могли відмити деякі плями від кашок, йогуртів і фруктів. Та потім ми зустріли сім’ю з Австралії з двома дітьми. Їх стан був більш виразний! І нам стало смішно з того, чим ми переймалися.
  •  І НАЙГОЛОВНІШЕ! Ви бачите постійний прогрес своєї дитини.

Кожна наступна подорож доводить вам, що малечі значно простіше подорожувати. Вона любить потяги та літаки. Вона легко комунікує з людьми. Вона знає та відгукується на слова різних мов. Вона може заснути майже при будь-якому рівні шуму .

Вона тішиться всім новим враженням більше, ніж будь-хто. Скільки щастя було на її обличчі, коли вона чула своє відлуння у Флорентійському Соборі!

Мрійте самі, мрійте з дітьми, мрійте з друзями! Подорожуйте разом!

 

Про автора

Юля Антонова

Юля Антонова

Мама маленької Мії, мандрівниця та художниця.