Різне Фотоуроки

Враження від тесту фотоапаратів Sony α7 II, Nikon D750, Fujifilm X-T1

В Києві відбулася масштабна виставка електроніки CEE 2015. Тут були представлені новинки  мобільної та комп’ютерної техніки. Я прийшов сюди, щоб протестувати кілька останніх камер, таких виробників, як Sony,  Nikon та Fujifilm. Всі обрані фотоапарати мають свої особливості. Тест проводився, щоб порівняти деталізацію та рівень шумів на високих ISO (від 3200).

Основна увага була зосередилася на такі камери: Sony α7 II, Nikon D750, Fujifilm X-T 1. Всі ці камери відносять до професійної лінійки продуктів та є пило-волого захищеними. Перші з них мають повнокадрові матриці близько 24 Mpx, остання кроп 16 Mpx. Камери Sony a7 II та Fujifilm X-T 1 належать до бездзеркальних, тут електронний видошукач і ми відразу бачимо реальне зображення, що буде після зйомки. Для мене це перевага, проте варто враховувати, що батарея швидше розряджатиметься.

Sony α7 II камера з п’ятиосьовою стабілізацією матриці, і це, на мою думку, основна її особливість і перевага. Отримане зображення на 3200 ISO було високої якості, без помітних кольорових шумів та майже без втрати деталізації. Крупний портрет із такими параметрами зйомки можна вантажити на фото стоки, які прискіпливі до технічної якості. До управління треба звикати, форма не ергономічна, до деяких функціональних кнопок важко дістатися. При фотозйомці може трохи вкачувати, якщо включена стабілізація матриці так, як зображення рухається, проте можна звикнути, або відключити функцію.

Nikon D750 в управлінні дуже проста, зручна та швидка, може тому, що до цієї фірми я звик. Матриця за роздільною здатністю дуже схожа до попередньої, але якість зображення на 3200 ISO значно поступається попередній, помітні кольорові шуми (зелений та пурпурний), значна втрата деталізації. Лінійка повнокадрових Nikon ­– класика, і якщо ви звикли працювати цими камерами, то вони – гарний вибір.

Nikon D750

Fujifilm X-1 викликає задоволення від того, як лежить в руках та відчуття ностальгії за плівковою технікою. Це все через свій ретро дизайн. Мені довелось попрацювати із фотоапаратами Fujifilm раніше, це надихає. При використанні ручного режиму фокусування (як і у Sony α) відчуваєш контакт із об’єктом зйомки. До керування теж потрібно звикати. X-Pro 1 не є повнокадровою, але має досить якісну 16 Mpx матрицю з нерегулярним розташуванням фільтрів, що значно зменшує шуми та покращує деталізацію. Після тесту на високій чутливості результат був майже на рівні із Sony α7 II, хоча ці дві камери відрізняють по кількості і розмірах пікселів, то не зовсім коректно порівнювати. Враховуючи, що Fujifilm X-Pro 1 відноситься до кроп камер, то її якість чудова. Із легкістю можна сказати – ця камера технічно перевершує всі дзеркалі кроп камери провідних виробників, а в деяких випадках зображення навіть краще повнокадрових. Цю камеру безкоштовно можна взяти на тест

Fujifilm X-T 1

Тест показав, що індустрія виробництва фототехніки прогресує. На мою думку, сегмент дзеркальних кроп камер буде замінено гібридними, які значно їх перевершують, зокрема Fujifilm. Бездзеркальні камери легші, зручніші для подорожей і вже мають великий арсенал якісної, професійної оптики. Невеликий мінус – потрібно втричі більше ресурсу батарей.

Про автора

Діма

Діма

Мандрівник та фотограф