Індія Маршрут Самостійні подорожі

Хампі: маршрут і фотографії

Нінель
Written by Нінель
Вражаючі руїни Віджаянагарської імперії, сюрреалістичний кам’яний ландшафт (гігантські камені балансують на схилах гір), «шанті» атмосфера індійського села із акуратними рисовими полями – це те, що шукають у Хампі.

Цей туристичний пункт Південної Індії ми планували відвідати іще, коли були в Україні. Хампі входить у топ рейтингів різних путівників. Його рекомендують побачити мандрівники, фотографи і, тепер, ми.

DSC_5397 Panorama

Добратися до Хампі

Найближча залізниця знаходиться в Хоспеті. Про враження від переїзду потягом до Хоспету ми вже писали у попередній статті.

По приїзду до Хоспету водії тук-туків настирливо пропонуватимуть вас відвезти, казатимуть що автобусів нема, а автостанція далеко. Але це – не так. Від Хоспету до Хампі їздять рейсові автобуси від автостанції через кожні 15 хвилин. Пішки дійти до автобусів можна за 10-15 хвилин. Квиток коштує 18 рупій і за півгодини ви -на Хампі Базарі.

Woman meditating at rocky mountain on sunrise in Hampi, India. Close-up of hand mudra

Щоб зекономити запасайтесь терпінням і проходьте смугу перешкод.

Житло в Хампі

Масштаби селища, де знаходяться гест хауси, кафе, ресторани, базар досить маленькі. Його можна обійти за півгодини, щоб знайти житло. Нам на зупинці автобусу відразу стали пропонувати житло. По дорозі в один із гестів ми іще встигли забігти і подивитися декілька кімнат.

DSC_5526

Hemakuta hill – найкраща точка для сходу сонця

Зупинилися в Goupi Gest House. Його рекомендує путівник Lonely Planet і саме його власник нас зустрів на зупинці. Чистенька невелика кімната на трьох (ми із попутницею) та інтернетом, ванною, гарячою водою коштувала 600 рупій на добу.

DSC_5706

Село знаходиться на двох берегах річки Tangabhatra. На стороні Хампі Базару, де житло, заклади харчування, основний храм і більшість пам’яток, за кімнату просили від 500 рупій. Можна жити на іншому березі, куди переправляють човном за 10 рупій. Тут дещо нижчі ціни, із інфраструктури – тільки гест хауси та ресторанчики. За кімнату беруть 300-600 рупій, якщо не пік сезону.

DSC_5737
DSC_5391

На цій стороні дозволена оренда мотобайків і скутерів (150-300 рупій/доба). Їх беруть, щоб побачити віддалені храми, рисові поля та поїздити між кам’янистими горами.

Shanti Guest House

Shanti Guest House

Ми вирішили дві ночі провести на кожному березі, бо теж планували брати скутер. На другій стороні річки окремий будиночок в гесті Shanti нам коштував теж 600 рупій. Атмосфера відповідала назві («шанті» – спокій). У закладу свій ресторанчик із видом на рисові поля та дуже хороша швидкість Інтернету.

Що поїсти

У Хампі хороший вибір місць для харчування. Різноманітна їжа: південна та північна індійська, континентальна, китайська кухня, іноді мексиканська та європейська.

Мавпи в Хампі на кожному кроці

Мавпи в Хампі на кожному кроці, люблять отримувати щось смачненьке від туристів

Тут можна знайти не тільки макарони та рис. Кухарі часто розуміють, що означає «не гостра їжа», але не завжди. На базарі є дешеві овочі та фрукти, а от свіжого сиру паніру – нема.

Нам сподобався ресторанчик на терасі під дахом «Chill out» на стороні Хампі Базару. Тут низенькі столики і матраци для лежання, смачно готують, великі порції.

Подивитися в Хампі

Тут у 1336 році принц Harihararaya обрав місце для столиці Віджаянагарської імперії. За деякий час вона стала найвеличнішою у регіоні. Будувалися храми, проходили торгівельні шляхи і розвивалася культура. Її зруйнував султанат у XVI столітті. Проте масштаби і руїни вражають досі. Пам’ятки належать до списку UNESCO World Heritage Site.

DSC_5648

Virupaksha Temple – основний і діючий храм, його гурупам досягає 50 метрів.

DSC_5386

У такому ландшафті на заході сонця можна забути на якій ти планеті.

DSC_5790

Vittala Temple знаходиться за 2 км від Хампі Базару. Він у досить гарному стані, утворює цілий комплекс із кам’яною колісницею. Вхід для іноземців коштує 200 рупій, а для жителів Індії – 40. Квиток дійсний на вхід в археологічний музей і слонові стайні у той же день.

DSC_6064
DSC_6125

Загалом 5 днів і чотири ночі нам вистачило, щоб неспішно оглянути розкинуті на території храми, об’їхати околиці, декілька разів піднятись на гору до храму Ханумана.

DSC_5916

Після 110 днів подорожі частиною Південної Індії Хампі другим номером у нашому рейтингу найцікавіших місць, після Муннару.

DSC_6132DSC_5714
DSC_5544 DSC_5943 Panorama
Якщо Хампі надихне на подорож, так як і нас, ми будемо раді вам допомогти у її плануванні.

Про автора

Нінель

Нінель

Творець яскравих фотоспогадів, тревелблогер

1 коментар