Життя М'янма Самостійні подорожі

190 днів у Азії – 5 країн. Останній день в М’янмі: розповідь про сумніви та любов

Баган
Нінель
Written by Нінель
Вже більше половини року в мандрах. Занесло в такі місця, які навіть не могли собі уявити. Такий собі маленький ювілей співпадає із днем від’їзду із М’янми. Ось короткий звіт.
карта маршруту

2500 км у М’янмі за 19 днів

А хіба подорожі можуть втомлювати?

За останні 18 днів подолали більше 2500 км автобусами, 4 рази – через гірські хребти, пливли на човні, їздили на велосипедах у 40-градусну спеку, брали електро-скутер, а скільки ходили пішки, взагалі важко уявити. М’янма забирає сили, але дає взамін багато вражень.

У Багані на велосипеді

У Багані на велосипеді. Спека +40…

Свобода, враження та втома накриває періодично, тому і хочеться посидіти тихенько за комп’ютером, скрутитися і впасти у стан анабіозу під ковдрою та кондиціонером. Янгон став точкою відпочинку від активних пересувань, відкриттів, сумнівів, пошуків, вражень. Єдине місце, куди ми пішли – пагода Шведагон. Перегляньте коротенький ролик.

Найбільшу невизначеність і страх відчували перед поїздкою в Loikaw і Mrauk-U. Мало інформації, але бажання зустріти людей, які дуже відрізняються від нас. Саме ці місця залишили найглибший відбиток у спогадах і довели, що фізичний дискомфорт минає та забувається.

жінка падаунг

Pan Pet, Myanmar – May 25, 2016: Portrait of Padaung (Karen) long neck woman in brass rings around their neck and traditional clothing near the house

У М’янмі – найдешевші фрукти. Один манго можна купити за 100 чат, а це 8 центів; 6 мангустинів, або 10 рамбутанів – 1000 чат, чи менше долара. Їжа інколи смачна та різноманітна, а часом декілька днів рис і все гостре. На столах часто стоїть термос із безкоштовним чаєм. Поїсти можна за 3-4$ на двох – найдешевше серед усіх азійських країн.

Діма обирає найсмачніші манго

Діма обирає найсмачніші манго

М’янма – бідна країна, туристична інфраструктура не скрізь розвинена і має достатньо конкуренції. Витрати на житло і транспорт значно б’ють по гаманцю. В середньому нормальний дабл від 20$, там і зубні щітки, сніданок, телевізор, кондиціонер буде входити у вартість. Можна знайти за 10-12$ – умови можуть викликати бажання втікти, навіть у тих, хто вже багато чого бачив в Азії. У Лойці було 5 готелів: 2 дорогих, один зайнятий і два, як декорації із фільмів жахів. Ми із радістю втекли звідти після однієї ночі.

Інколи під назвою free wi-fi, просто мережа, а Інтернет у ньому ніхто не обіцяв, читайте відгуки на  сайті agoda. Періодично перебої із електропостачанням, але ми від цього не особливо страждали.

Монах на ринку в Kalaw

Монах на ринку в Kalaw

М’янмарці дуже відкриті, добродушні, готові дарувати посмішки та вітатися із усіма іноземцями. Їх легко фотографувати. Вони інколи соромляться, але із радістю позують. Монахи люблять поговорити англійською. Жінки цінують красу. Танака – найкращий косметичний засіб від зморшок, сонця. Чоловіки – бетель (жувальне листя із додатками, що робить весь рот червоним, має тонізуючий ефект) та longyi (чоловіча спідниця).

DSC_1325
DSC_1341

Історія країни буремна та захоплююча: війни, імперії, королі, 153 етнічні групи, 7 армії, буддизм, християнство, анімізм, індуїзм, мусульманство. Золото і бідність, культура та корупція – це те, що у житті цієї величної країни.

bagan-04
bagan-06

Нові пригоди попереду: пішохідний перетин кордону, життя на півночі Таїланду, занурення в мусони та дорога додому.

P.S. М’янма – азійська перлина та любов із перших кроків.

Про автора

Нінель

Нінель

Творець яскравих фотоспогадів, тревелблогер