Індія Життя Культура

Фотощоденник життя у Кочі

Нінель
Written by Нінель
У сьогоднішньому щоденнику буде більше фотографій ніж слів про те, що подивитися в Кочі. Останні 3-4 дні ми багато ходили вранці і ввечері. Загубили один день тижня – середу, бо понеділок у нас був двічі). Днями працювали в нашому новому помешканні, знаходили сучасне мистецтво в нетрях, їздили на різні місцеві риночки, знайомилися із тропічними овочами та фруктами, готували страви із індійських інгредієнтів із українською фантазією.

Поки у фейсбуці усі пишуть про сніг, ми потрохи звикаємо до спеки. Найкомфортніше вранці та ввечері. Декілька разів потрапляли вдень на базар, чи гуляли в районі Матанчері, то швидко хочеться сховатися в тінь і нікуди не йти. Дуже дешево їздити у інший район на паромі (3-4 рупії).

Вуличне життя Кочі

Комуністичне минуле, чи то теперішнє.

Комуністичне минуле, чи то теперішнє.

Закрите кладовище Dutch cemetry

Закрите кладовище Dutch cemetry

Kochi-026
Kochi-027

Кочі – велике місто, має багато районів. Найбільш туристичний та історичний – Форт Кочі. Саме тут колись жили колонізатори. Багато будівель залишилось у спадок від іспанців й англійців.

На вулиці Bazar road

На вулиці Bazar road

Прянощі

Прянощі

Ароматичні палички від усіх проблем

Ароматичні палички від усіх проблем

На роботу

На роботу

Як будь-яке азійське місто, воно живе торгівлею. Є ціла вулиця, яка називається Базарна. Тут продають спеції, антикваріат, каву і чай, одяг та ще багато чого.

Kochi-022

Калейдоскоп пахощів

Датський палац (1550 р-...).

Датський палац (1550 р).

Охоронець готелю

Охоронець готелю

Магазинчик

Магазинчик

Ручка для дверцят

Ручка для дверцят

Продавець чаю та кави із Мунара. Зайшли у невеличкий магазинчик лише за запахом, придбали дуже хороший зелений чай..

Продавець чаю та кави із Мунара. Зайшли у невеличкий магазинчик лише за запахом, придбали дуже хороший зелений чай..

На вулицях часто зустрічаються лавки із фруктами, візки із кокосами, різні майстерні та дуже багато гест хаусів, хоум стеїв, готелів, кафе.

Вантажна рікша

Дехто просив показувати усе...

Дехто просив показувати усе…

Пересувна точка із бананами. Точністю тут не переймаються.

Пересувна точка із бананами. Точністю тут не переймаються.

Поруч співіснують індуїстські храми, християнські церкви та мечеті. Вечорами чути звуки молитов.

Риболовні  сітки та аукціон

Chinese fishing nets on sunset background in Cochin (Kochi), Kerala, India

Chinese fishing nets on sunset background in Cochin (Kochi), Kerala, India

Море – це частина душі Індії. На берегах стоять риболовні сітки. Кажуть, що колись їх сюди привезли китайці. Їх обов’язково треба подивитися у Кочі.

Щоранку на набережній розгортається активний рибний аукціон. Рибалки на маленьких човнах привозять свіжу рибу, кальмарів, крабів, креветки. Організатори дуже бадьоро проводять торги. Звучить це все, ніби пісня.

У місті багато котів, що не дивно. Люблять вони рибу, але самі не лізуть і чемно чекають поки покупець виділить рибину із своєї покупки.

Коти чекають свою долю

Коти чекають свою долю

Такої кількості та різноманіття морських створінь ми не бачили і тому ще не розібралися, що є що.

Морські дари

Морські дари

 

  Мистецтво: сучасне та старовинне

Вхід до ресторану

Вхід до ресторану

Нас дуже часто закликають у магазини антикваріату. Тут все, що хочеш, від старовинних масок, статуеток, до сучасних коврів, тканин (шовк, кашемір, пашміна). Декілька разів зайшли, відчуття ніби в музеї із власним екскурсоводом. Можна приміряти сарі, чи чоловічий костюм.

Справжнім відкриттям для нас стала сучасна сторона мистецького життя. Ми отримали запрошення у арт-галерею Backyard civilization gallery. Тут виставляють сучасних художників, відбуваються перфоменси, концерти, працюють фотографи. Детальну розповідь про це місце обов’язково зробимо, а поки подивіться фотографії.

Laiju Yesh – фотограф, вивчає кіно та літературу. Розповів нам про реалії творчого життя в Індії. Kochi-063 Khalid Saidu – відомий виконавець пісень gazal, родом із Пакистану.

Виконавець пісень
Kochi-065

Виконавець пісень

Ми зустріли декілька цікавих стріт-артів. …за нами спостерігають безмовні графіті-жителі вулиць Кочі.

Ранкове місто – живе, енергійне і дуже спортивне. На величезному стадіоні одночасно тренуються футболісти, команди з гри у крікет. Багато приходить спостерігати.

Молодіжна кавер-група записувала кліп на пісню Phil Collins «Another Day In Paradise» Kochi-071

Домівка

Дехто питав, де ми живемо. Ось декілька фото. Тут в приміщеннях дуже в пошані вентилятори. У санвузлах – свобода, бо нема душових кабінок, розсіювач просто із стіни поливає підлогу і все, що поруч.

Наш дім

Наш дім

Наше робоче місце

Наше робоче місце

Смачне

 

Одна із наших улюблених справ – куштувати нове. Ми спробували рибку, яку купуєш біля моря і її відразу готують у ресторанчику, що поруч. Дуже смачно! Вирішили, що будемо частіше її купувати, але вже на ринку для місцевих жителів, де нижчі ціни, а готувати можна вдома.


Так як вдень спекотно, то найкращий варіант для обіду – фрукти. Тут їх дуже багато і не дорогі. Ми полюбили папаю, ананаси і багато видів бананів. Пробували гуаву, саподіллу, гуанабіну (сметанне яблуко, або саусеп), лайми, мандарини, кавуни, кокоси.

Овочі-фрукти ціною до 200 рупій ($3)

Овочі-фрукти ціною до 150 рупій ($2)

Обличчя

Індійці дуже люблять дивитися на море і сонце. Ввечері вихідного дня вони масово виходять на пляж і набережну, сидять, говорять, їдять горішки, мариновані фрукти. Вони по-іншому сприймають порядок і чистоту, тому не помічають гори сміття, які самі ж і залишають після себе. Тут поруч пасуться кози і лежать корови, торгують китайськими іграшками та прикрасами.

Жінки виходить покрасуватися новими сарі, молодь, як горобці, обсідають усі паркани й обговорюють свої «важливі життєві справи».

Сіті у Vypin

Сіті у Vypin

Про автора

Нінель

Нінель

Творець яскравих фотоспогадів, тревелблогер

4 коментарі

  • неймовірні фото! Я В ЗАХВАТІ! і хочу до вас туди вже в Кочі))

  • Фото благовоний, специй и пряностей так радуют глаз, не передать словами, цветотерапия в действии, моя фантазия решила не мелочиться, не знаю как, но теперь я даже чувствую все эти ароматы ))))

    Про рыбалку смотрела передачу, сложная и опасная работа, в плохие дни не стоящая усилий, но как говорится, походи по базару. Работа при которой мужчины предпочитают носить юбки вместо штанов, потому что так удобней и не жарко. Фото опять тому подтверждения.